Άρης Καταγγελία: «Ο Μελισσανίδης κατέβηκε στα αποδυτήρια και προπηλάκισε τον Νιαρχάκο»

«Θερμό» επεισόδιο είχαμε στο ημίχρονο του αγώνα ΑΕΚΆρης σύμφωνα με όσα καταγγέλλουν οι φιλοξενούμενοι.

Οπως λένε οι Θεσσαλονικείς ο Δημήτρης Μελισσανίδης κατέβηκε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο συνοδεία της προσωπικής του ασφαλείας και προπηλάκισε τον Γενικό Διευθυντή της ΠΑΕ Άρης.

Αναλυτικότερα αναφέρουν πως ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ ΑΕΚ

έβρισε και απείλησε τον Δημήτρη Νιαρχάκο.

Η ΑΕΚ εκανε το 1-0 με τον Μήτογλου στο 16′ και διπλασίασε τα τέρματά της (2-0) στο 37′ με πέναλτι που κέρδισε ο Μάνταλος.

Ο Άρης είχε πολλά παράπoνα από τη διαιτησία του Διαμαντόπουλου θεωρώντας πως δεν υπήρχε πέναλτι στο μαρκάρισμα του Μπράμπετς.

Επίσης οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν αποβολή του Ρότα σε μαρκάρισμα στον Γκάμα στο 17′, με τον παίκτη της Ένωσης να έχει κίτρινη από το 7′.

Στο ημίχρονο η ΠΑΕ Άρης εξέδωσε οργισμένη ανακοίνωση κατά της διαιτησίας.