ΠΑΟΚ Κ-17 – Άρης Κ-17 0-1: «Κιτρινόμαυρη βόμβα» με Μανεσίδη! (vid)

ΠΑΟΚ Κ-17 – Άρης Κ-17: Μια τεράστια νίκη στο ντέρμπι κορυφής του Βόρειου ομίλου του πρωταθλήματος Κ17 (12η αγωνιστική) πήρε η ομάδα του Άρη καθώς επικράτησε με 1-0 στην έδρα του ΠΑΟΚ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΠΑΟΚ K-15 – Άρης Κ-15 3-1: Με τρία γκολ σε 35 λεπτά ο «δικέφαλος»!

Στους 29

βαθμούς έφτασαν πλέον οι «κιτρινόμαυροι», μειώνοντας στον έναν από τον πρωτοπόρο δικέφαλο που παρέμεινε στους 30.

«Χρυσός» σκόρερ για τον Άρη ο Μανεσίδης, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, ένα γκολ το οποίο αρκούσε ώστε οι φιλοξενούμενοι να επικρατήσουν.

Δείτε στο παρακάτω βίντεο τους έξαλλους πανηγυρισμούς τον παικτών του «Θεού του πολέμου» στα αποδυτήρια, λίγα λεπτά μετά το φινάλε της αναμέτρησης.

Η σύνθεση του Άρη: Κυριαζής, Τσιάτσιος, Χρυσόπουλος, Μπάπκας, Βολανάκης, Σαλιάρης, Μανεσίδης, Παπαϊωάννου, Τσαπακίδης, Δασκαλάκης, Σγουρός, ενώ έπαιξαν και οι Ίννος, Πάγιος, Τσέζμα, Κρασάς.