Τσιτσιπάς: Αποκλεισμός στους «16» από τον Μεντβέντεφ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έμεινε εκτός συνέχειας στο Μάστερς του Μόντε Κάρλο, καθώς ηττήθηκε από τον Ντανίλ Μεντβέντεφ με 2-1 σετ.

Για τέταρτη φορά σε ισάριθμα παιχνίδια με τον Ρώσο ο Έλληνας τενίστας γνώρισε την ήττα. Αυτή τη φορά βρέθηκαν σε χωμάτινη επιφάνεια στο Μόντε Κάρλο, με τον Μεντβέντεφ να παίρνει το πρώτο σετ με 6-2, πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση.

Ο

Τσιτσιπάς βελτίωσε την απόδοσή του στη συνέχεια και ισοφάρισε σε 1-1, φτάνοντας στο τελικό 6-1.

Ωστόσο, στο τρίτο σετ ο Ρώσος τενίστας επικράτησε με 6-4, φτάνοντας με αυτόν τον τρόπο στην πρόκριση στην προημιτελική φάση.

Very clever tennis @StefTsitsipas and @DaniilMedwed are going the distance

ATP Tour (@ATP_Tour) April 18, 2019

Να σημειωθεί πως έως εδώ είχε φτάσει με το τρία στα τρία, με την τελευταία του νίκη να είναι με αντίπαλο τον Μικαΐλ Κουκούσκιν.

The post Τσιτσιπάς: Αποκλεισμός στους «16» από τον Μεντβέντεφ appeared first on sportime.gr.