Φίτεσε – Αϊντχόφεν 2-1

Η Αϊντχόφεν έπεσε από την κορυφή της Eredivisie καθώς γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Φίτεσε στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό ολλανδικό πρωτάθλημα και έπεσε στην τρίτη θέση. Στο 9ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ράσμουσεν και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Ρότζερ Σμιτ έφτασε στην ισοφάριση με γκολ του Μποσκάλι στο 50′ αλλά η χαρά της δεν κράτησε για πολύ καθώς στο 54′ ο Οπέντα πέτυχε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ: Εμβογκό, Μποσκάλι, Μαξ, Τέζε, Μάουρο Ζούνιορ, Σανγκαρέ, Χέντριξ, Ιχαταρέν, Τόμας (62′ Μάλεν), Μαντουέκε (89′ Φάιν), Ζάχαβι