Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός κερδίζει 3-0 στο ημίχρονο την Μακάμπι (Δείτε τα γκολ)

«Σαρωτικός» ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Μακάμπι, καθώς σκόραρε 3 φορές και έφερε το συνολικό σκορ σε ισορροπία.Αποφασισμένος για την πρόκριση στα προημιτελικά του Conference League είναι ο Ολυμπιακός, καθώς κατάφερε να προηγηθεί με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα κόντρα στην Μακάμπι τελ Αβίβ. Οι «ερυθρόλευκοι»…

Το 2-0 έγινε λίγο μετά την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 36ο λεπτό, με τους πρωταγωνιστές του πρώτου γκολ να συνδυάζονται ξανά. Αυτή τη φορά όμως ο Ποντένσε έκλεψε την μπάλα έδωσε αμέσως την μπάλα στον Φορτούνη που έτρεξε μερικά μέτρα και πλάσαρε ωραία για να διπλασιάσει το σκορ.

Δείτε το γκολ:

Το τρίτο γκολ σημειώθηκε στο 45+3' με τον Ποντένσε να εμπλέκεται και πάλι στην δημιουργία, καθώς έκανε το γέμισμα από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι και ο Ελ Κααμπί με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.