Διπλό της Λάρισας

Η Λάρισα παίζοντας επιθετικά κέρδισε τον Πανθρακικό με 1-3. Τα γκολ των Θεσσαλών μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Το 0-1 έγινε στο 30΄με κεφαλιά του Μελίσση. Στο 32΄ η ομάδα της Λάρισας διπλασίασε τα τέρματα με γκολ του Αμπουχατζίρα και στο 41΄ ο Σίμιτς έκανε το 0-3 καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς στα πρώτα 45 λεπτά.

Ο Πανθρακικός ο οποίος έπαιζε με 10 παίχτες από το 39΄λόγω αποβολής με δεύτερη

κίτρινη του Ντιαλό δεν κατάφερε να γυρίσει το ματς. Αν και η Λάρισα από το 65΄ έπαιζε και αυτή με 10 παίχτες έπειτα από την αποβολή του Αμπουχατζίρα έλεγχε το ματς. Ο Πανθρακικός το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-3 με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπερτριάν.

Στον άλλο αγώνα της αγωνιστικής που έγινε νωρίς το απόγευμα ο Λεβαδειακός νίκησε 1-0 τον Ηρακλή. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν στην κυριολεξία βούρκος με αποτέλεσμα να μην παίξουν οι ομάδες καλό ποδόσφαιρο. Η ομάδα της Λειβαδιάς έβαλε νωρίς το γκολ, μόλις στο 6ο λεπτό με σουτ του Μουλόπουλου. Αυτό το γκολ ήταν αρκετ