Εθνική (πολύ μεγάλων) Ελπίδων

Το παιχνίδι κόντρα στην Πορτογαλία ήταν δίχως αύριο για τους διεθνείς μας, αφού για να πάρουν την πρόκριση στα ημιτελικά του Euro, θα έπρεπε να κατακτήσουν τη νίκη. Με ισοπαλία και με ήττα, ετοίμαζαν βαλίτσες και επέστρεφαν στην Ελλάδα...

Παρόλα αυτά, η νέα μας φουρνιά απέδειξε πως μπορεί να φτάσει πολύ ψηλά και έχει όλο το μέλλον μπροστά της. Από τα πρώτα κιόλας λεπτά οι παίκτες του Κώστα Τσάνα έδειξαν τις άγριες διαθέσεις τους και συνέχισαν τις... πελατειακές σχέσεις που έχουν οι μεγάλοι απέναντι στην Πορτογαλία.

Το σκορ άνοιξε στο 18' ο Γιαννιώτας με διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής, όμως η χαρά μας δεν κράτησε πολύ, αφού ένα λεπτό αργότερα, ο Αντρέ Γκόμες με έξοχη ατομική ενέργεια, έφερε το ματς στο ίσα, διαμορφώνοντας το 1-1.