Που είναι η άμυνα...οέο; (Σπάρτα-ΠΑΟ 3-1)

Με άμυνα...παιδική χαρά ο Παναθηναικός ηττήθηκε στην Πράγα από την Σπάρτα με 3-1. Τώρα δυσκόλεψε πολύ η υπόθεση πρόκριση για το "τριφύλι". Ο αγώνας κρίθηκε στο διάστημα 26΄ με 32΄. Ο Παναθηναικός βρέθηκε στο 31΄ να χάνει με 2-0, με δύο γκολ που δέχτηκε σε 5 λεπτά. Ενα λεπτό αργότερα ο Σισέ έχασε πέναλτι που κέρδισε ο Σαλπιγγίδης και μαζί την ευκαιρία να ξαναβάλει γερά στο παιχνίδι την ομάδα του. Ο Σαλπιγγίδης μείωσε το σκορ στο 67΄ και εκεί που ο Παναθηναικός είχε κλείσει την Σπάρτα στα καρέ της, η άμυνα-παιδική χαρά που λέγαμε, έκανε... το θαύμα της και ήρθε το 3-1. Στην Αθήνα οι παίκτες του Τεν Κάτε θα πρέπει να βάλουν δύο γκολ και να μη δεχτούν κανένα για να πάρουν την πρόκριση. Δύσκολα πράγματα...