Θέαμα και κάρτες από Άρη και ΑΕΚ

Ένα παιχνίδι γεμάτο γκολ και αποβολές παρακολουθήσαμε μεταξύ ΑΕΚ και Άρη για τα πλέι οφ, με την ΑΕΚ να καταφέρνει να φύγει νικήτρια με 4-2.

Εξ αρχής φαινόταν πως το παιχνίδι είχε ένταση, κάτι που δεν άργησε να επιβεβαιωθεί, όταν στο 27' προηγήθηκε η ΑΕΚ με τον Τζιμπούρ και 10 λεπτά μετά αποβλήθηκε ο Γιάχιτς με δεύτερη κίτρινη.

Δεν άργησε όμως να

επέλθει η αριθμητική ισορροπία, όταν εισέπραξε και ο Κάλβο του Άρη δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας και ην ομάδα του με 10 παίκτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισαν τα σκληρά μαρκαρίσματα, με ένα από αυτά να φέρνει πέναλτι και κόκκινο στον Σάχα. Με το πέναλτι ισοφάρισε ο Άρης με τον Κάμπορα, ενώ κατάφερε να προηγηθεί με τον Τζόνσον στο 72'.

Πάνω που φαινόταν πως ο Άρης θα έπαιρνε τη νίκη, η ΑΕΚ κατάφερε να κάνει την ανατροπή με τον Λεονάρντο να σκοράρει στο 76' και στο 84'.

Το παιχνίδι τελείωσε και ο Άρης με 9 παίκτες, μιας και αποβλήθηκε και ο Κάμπορα.