Το μενού είχε θρίλερ και θέαμα

ΠΑΟΚ - Ξάνθη 1-0Ένα γκολ του Βλάνταν Ίβιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στον ΠΑΟΚ, που δυσκολεύτηκε απέναντι στην κλειστή άμυνα της Ξάνθης, η οποία αν ήταν πιο προσεκτική στην τελική προσπάθεια θα μπορούσε να φύγει με το "διπλό" από την Τούμπα.Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε να προσφέρει κάτι σε όσους βρέθηκαν στο γήπεδο, καθώς δεν δημιουργήθηκαν αξιόλογες ευκαιρίες

από τις δύο ομάδες. Όλη η ουσία του αγώνα ήταν στο τελευταίο μισάωρο, όταν έγιναν καλές φάσεις και στις δύο εστίες, αλλά οι επιθετικοί, τόσο του ΠΑΟΚ, όσο και της Ξάνθης, ήταν αναποτελεσματικοί.Τελικά μία ωραία σέντρα του Λίνο από αριστερά και μία καρφωτή κεφαλιά του Ίβιτς, που... τρύπησε την άμυνα των "ακριτών" ήταν αρκετή για να δώσει τη νίκη στο "δικέφαλο", που βρίσκεται πλέον στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΑΕΛ - Άρης 2-2Η ΑΕΛ ξεκίνησε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και αιφνιδίασε τον Άρη καθώς μόλις στο 8ο λεπτό ο Σίμιτς με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έδ