Αργεντινή: Ο Μέσι μπήκε ως αλλαγή αλλά η "αλμπισελέστε" κατέγραψε ασύλληπτη επίδοση

08:31 13/10/2023 - Πηγή: Contra

Στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για την προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2026 επέστρεψε η Αργεντινή επικρατώντας με 1-0 επί της Παραγουάης

Μπορεί ο σταρ της Αργεντινής, Λιονέλ Μέσι, να μπήκε ως αλλαγή στην αναμέτρηση στο 67ο λεπτό αλλά αυτό δεν εμπόδισε τον τερματοφύλακα της ομάδας, Εμιλιάνο Μαρτίνεζ, να δώσει συνέχεια σε ένα μεγάλο σερί.

Συγκεκριμένα, ο "κέρβερος" των Αργεντίνων έχει διατηρήσει ανέπαφη την εστία του σε όλους τους αγώνες μετά από το τέλος του Παγκοσμίου

Κυπέλλου και για συνολικά 622 λεπτά.

Αυτή η επίδοση είναι ρεκόρ στην ιστορία της εθνικής Αργεντίνης με τον Μαρτίνεζ να έχει την ευκαιρία να ξεπεράσει και τα 700 λεπτά στο παιχνίδι με το Περού.