«Πυροβόλησε» και περιμένει Τότεναμ ο Ολυμπιακός!

01:06 15/9/2019 - Πηγή: Bam
«Πάτησε» τον ΝΠΣ Βόλο και «βλέπει» Τότεναμ!
Ολυμπιακός «καθάρισε» με 5-0 την ομάδα της Μαγνησίας στο «Γ. Καραϊσκάκης», έχοντας πέντε διαφορετικούς «εκτελεστές» και έκανε το «3x3» στο πρωτάθλημα πριν το ματς (18/09, 19:55) με τους Λονδρέζους για το Champions League.br Fira Sans Condensed', sans-serif; font-size: 19px;" />
το παιχνίδι για περίπου 70 λεπτά, με τον Γκιγέρμε να έχει σκοράρει στο 12’ με ακόμη μια ασίστ (από κόρνερ) του Βαλμπουενά, ενώ Ελ Αραμπί (71’), Γκερέρο (79’), Βαλμπουενά (με πέναλτι που κέρδισε ο Ποντένσε) και Σουντανί (90+4’) πέτυχαν τα άλλα τέρματα των «ερυθρόλευκων».br Fira Sans Condensed', sans-serif; font-size: 19px;" /br Fira Sans Condensed', sans-serif; font-size: 19px;" />Έτσι ξεκίνησαν

Μέχρι εκείνο το σημείο, οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή, είχαν ρυθμό, έκλεισαν πίσω τους φιλοξενούμενους, που είχαν παθητικό ρόλο στα πρώτα λεπτά, αλλά δεν ήταν τόσο παραγωγικοί όσο θα ήθελαν.

Βόλος πόνταρε και πάλι στην κόντρα επίθεση, αλλά έχοντας βγει πιο μπροστά. br Fira Sans Condensed', sans-serif; font-size: 19px;" /br Fira Sans Condensed', sans-serif; font-size: 19px;" />Από το 72’ και μετά ο Ολυμπιακός «καθάρισε» το παιχνίδι. Ο Βαλμπουενά έφτιαξε –έστω και με κόντρα- το 2-0 για τον Ελ Αραμπί, που εκτέλεσε από κοντά, ο Γκερέρο στο 79’ αιφνιδίασε τον Γκαραβέλη μετά την κάθετη του Κούτρη. Με τον Βόλο πλέον να έχει αποδεχθεί τη μοίρα του, ο Ποντένσε κέρδισε πέναλτι από τον Λύρατζη και ο Γάλλος άσος πρόσθεσε το όνομά του στη λίστα των σκόρερ στο 83’ με πέναλτι και στις καθυστερήσεις ο Σουντανί σκόραρε από κοντά μετά από ασίστ του Κούτρη και πάλι.

ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Λύρατζης, Διαμαντής, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης (56’ Μαξ), Ζοάο, Μπαλογιάννης, Μουνίθ (85' Ηλιόπουλος), Μυστακίδης (69’ Ατιγιάπ), Γέντρισεκ

4ος: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) - VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδ/σου)