ΙΚΑΡΟΣ - ΚΟΛΟΣΣΟΣ 84-93

12/11/2011 (18:39) Ματς - διαφήμιση για το μπάσκετ πραγματοποιήθηκε στο κλειστότης Γλυφάδας , εκεί όπου ο Κολοσσός πήρε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στοπρωτάθλημα επί του Ικάρου με 93-84 σε ένα παιχνίδι με ουκ ολίγες ανατροπές, πουκρίθηκε στην τρίτη (!!!) παράταση. Μπορεί για ένα ημίχρονο το παιχνίδι να μηνδιεκδικούσε δάφνες ποιότητας αφού το σκορ ήταν χαμηλό ( 28-28 στο 20’) με ταλάθη και τα πολλά άστοχα σουτ να κυριαρχούν. Στην επανάληψη, όμως, είχαμε έναεντυπωσιακό παιχνίδι που κρίθηκε στη δεύτερη παράταση! Ο Κολοσσός παρά τογεγονός ότι προηγήθηκε με 9 πόντους ( 54-45 ) στο 33ο λεπτό παραλίγονα χάσει το παιχνίδι μέσα από τα χέρια του στην κανονική διάρκεια. Στην πρώτηκαι τη δεύτερη παράταση, όμως, ήταν αυτός που είπε την τελευταία λέξη, ενώ στηντρίτη παράταση έδειξε αποθέματα ενέργειας και στόφα μεγάλης ομάδας παίρνονταςτη νίκη με 93-84 .