Ουπς, νέα σφαλιάρα

Του Νικόδημου Λιανού 17/02/2011 (8:48) Εντάξει, οι Μπόμπκατς είναι ο κακός δαίμονας των Λέικερς, οι Καβς όμως τι είναι; Η χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος, αυτή που είχε έως την περασμένη εβδομάδα 26 σερί ήττες και στις 11 Ιανουαρίου είχε ηττηθεί με 55 πόντους 112 – 57 (!!!) στο Λ.Α. από τους Λέικερς,  όρθωσε το κορμί της τα ξημερώματα της Πέμπτης και υποχρέωσε τους πρωταθλητές "Λιμνάνθρωπους" στη 3η σερί ήττα τους καθώς ηττήθηκαν 104 – 99 . Ο Κόμπε Μπράιαντ αποχώρησε από την Quicken Loans Arena χωρίς να πει λέξη. Άλλωστε ότι ήταν να πει το
είπε την ώρα του αγώνα: 17 πόντοι με 8/25 σουτ (!) και ο Φιλ Τζάκσον προτίμησε να υπενθυμίσει στους παίκτες ότι έχουν προπόνηση την ερχόμενη Δευτέρα πριν πει «νομίζω ότι ξεκίνησαν τις διακοπές νωρίτερα» . Όσο για τους Καβς; Με τον Μο Ουίλιαμς να παίζει μόλις 3 λεπτά, ο Ραμόν Σέσιονς ήρθε από τον πάγκο σημείωσε 32 πόντους (ρεκόρ για φέτος) και οι Καβαλίερς συμπλήρωσαν 10 νίκε ς την τρέχουσα φετινή περίοδο έστω κι εάν χρειάστηκε να φτάσουμε στο bre