Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης 54-58

Αυτοκτόνησε!...
Για 38 λεπτά ο Παναθηναϊκός είχε… του χεριού του την Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά η έλλειψη καθαρού μυαλού στην τελευταία περίοδο και η αστοχία από την περιφέρεια (22% στα σουτ τριών πόντων) στοίχισαν στο τριφύλλι, το οποίο έχασε ένα δικό του παιχνίδι (54-58). Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη ήταν το απόλυτο αφεντικό του αγώνα στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, αλλά ένα "βραχυκύκλωμα" διαρκείας αρκούσε για να γνωρίσει οδυνηρή εντός έδρας ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 20-11, 37-27, 49-44, 54-58.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

(Πεδουλάκης): Μπράμος 11 (3), Ματσιούλις 5 (1), Καπόνο 4, Ούκιτς 8, Λάσμε 2, Τσαρτσαρής 8 (1), Διαμαντίδης 3 (1), Γκιστ 5 (1), Μπανκς, Ξανθόπουλος, Σκορδίλης, Σχορτσανίτης 8.
ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λάσο): Ντρέιπερ 4, Φερνάντεθ 8 (1), Σουάρεθ, Ρέγες 13 (1), Μίροτιτς 3, Ροντρίγκεζ 6 (2), Χετσχάιμερ 11 (1), Μπέγκιτς 6, Κάρολ, Γιούλ 7 (1), Σλότερ.