Πανελευσινιακός - Κηφισιά 36-33 (live)

O Πανελευσινιακός υποδέχεται αυτή την ώρα στο κλειστό του Μετς την Κηφισιά στο εξ αναβολής παιχνίδι για τη 2η αγωνιστική της Β Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, έλεγξαν τα ριμπάουντς κι είχαν σταθερά το προβάδισμα στο σκορ σε όλη την πρώτη περίοδο (9-3, 20-12, 22-15). Πρώτος σκόρερ για τον Πανελευσινιακό ο Φαγιέ με 6 πόντους, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Τσαλδάρης έχει επίσης 6.

Στην δεύτερη περίοδο ο Πανελευσινιακός πήρε προβάδισμα 9 πόντων (32-23) στο 14', αλλά η Κηφισιά ισορρόπησε γρήγορα σε 33-31 στο 17' με τους Γκάρετ και Κρόκερ. Οι γηπεδούχοι

χτυπώντας στην αδυναμία της Κηφισιάς μέσα στη ρακέτα έκελισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 3 πόντους (36-33), ενώ στο τέλος υπήρξε μία μικρή ένταση με τον προπονητή του Πανελευσινιακού, Γιώργο Σκαρφίγκα, να διαμαρτύρεται έντονα για μία φάση. Πρώτοι σκόρερ για τους γηπεδούχους οι Φαγιέ (9π) και Τζόουνς (6π), ενώ από την Κηφισιά ο Τσαλδάρης έχει 9 πόντους και ο Γκάρετ 4.