Στο καναβάτσο οι «ιππότες»

Του Νικόδημου Λιανού 06/02/2011 ( 9:09) Κατάρα του Λε Μπρον Τζέιμς ή η ανικανότητα μίας ομάδας να αντιδράσει μετά την φυγή του σούπερ σταρ; Όπως κι εάν έχει οι Κλίβελαντ Καβαλίερ ς είναι οι …βασιλιάδες του ΝΒΑ και αυτό γιατί μετά την ήττα από τους Μπλέιζερς (111 – 105) έφτασαν τις 24 διαδοχικές ήττες και έχουν το απόλυτο ρεκόρ για μία περίοδο (βλ 23 από Βανκούβερ Γκρίζλις και Νάγκετς) ενώ ισοφάρισαν και το δικό τους ρεκόρ από το 1981 – 82 και 1982 – 83 με 24 ήττες σε δύο περιόδους (!) Τι μένει; Να χάσουν στο Ντάλας από τους Μάβερικς τη Δευτέρα και να τρέχουν πλέον χωρίς αντίπαλο… Είναι χωρίς νίκη το 2011 προσπάθησαν να καλύψουν διαφορά 10 πόντων στην 4η περίοδο με τον Τζέιμσον να έχει 17 πόντους αλλά οι Μάθιους (31 π.) και Ολντριτζ (20 π.) είχαν διαφορετική άποψη και οι Καβς έπεσαν στο καναβάτσο…