Βραδιά ανατροπών και παρατάσεων!

Του Γιώργου Αδαμόπουλου 07/03/2012 (10:16) Το " φτωχό " πρόγραμμα των μόλις έξι αγώνων της Τρίτης (6/3) συνοδεύτηκε από " πλούσιο " σασπένς. Σε μία βραδιά με εντυπωσιακές ανατροπές και μπόλικο ενδιαφέρον από δύο αναμετρήσεις στην παράταση. Αρχικά, η Σάρλοτ , ομάδα με το χειρότερο στη σεζόν, "γύρισε" από το -20 για να διαλύσει μάλιστα το Ορλάντο με 100-84 (!), ενώ οι Μαβς χρειάστηκαν ένα σερί 14-0 στην 4η περίοδο και ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο για να υποτάξουν 95-85 τη Νέα Υόρκη ! Σε παρατάσεις κρίθηκαν τα ματς σε Ντιτρόιτ και Βοστόνη , με τους Πίστονς και Σέλτικς να κερδίζουν στο έξτρα 5λεπτο τους Λέικερς και Ρόκετς αντίστοιχα, ενώ η Ατλάντα πέτυχε σπουδαία νίκη με 101-96 στην Ιντιάνα . Μοναδικό ματς στο οποίο ο νικητής κρίθηκε εύκολα ήταν το Μαϊάμι , που διέλυσε 108-78 το Νιου Τζέρσεϊ .