Premier League: Aγχωτική νίκη για Τότεναμ

19:01 23/12/2023 - Πηγή: NewsIt

Η Τότεναμ κέρδισε δύσκολα με σκορ 2-1 την Έβερτον εντός έδρας και ανέβηκε στην 4η θέση της Premier League. Ήττα στην έδρα της για την Νότιγχαμ Φόρεστ απέναντι στην Μπόρνμουθ, με αποτέλεσμα οι «κόκκινοι» να παραμείνουν χαμηλά στην βαθμολογία.

Η Τότεναμ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της σκληροτράχηλης Έβερον στο Λονδίνο, με το σύνολο του Άγγελου Ποστέκογλου να ανεβαίνει στην 4η θέση της βαθμολογίας στην Premier League.

Τα

γκολ για τους γηπεδούχους ήρθαν από τον Ρισάρλισον στο 9΄και τον Σον στο 18΄, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με τον Αντρέ Γκόμες στο 82ο λεπτό και να έχουν δοκάρι με τον Ντανζούμα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Την ίδια ώρα η Νότιγχαμ Φόρεστ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με σκορ 3-2 από την Μπόρνμουθ, με αποτέλεσμα οι «κόκκινοι» να αισθάνονται την ανάσα της Λούτον η οποία νωρίτερα κέρδισε 1-0 την Νιούκαστλ.

Και αυτό διότι η Φόρεστ βρίσκεται στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού, με την Λούτον να δείχνει πως μπορεί να κερδίσει οποιονδήποτε αντίπαλο στο γήπεδο της.