Αμπερντίν – ΠΑΟΚ

23:29 26/10/2023 - Πηγή: NewsIt

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έφτασε κοντά στο 1-0, όταν ο Γιάννης Κωνσταντέλιας αφού πέρασε όλη την άμυνα των Σκωτσέζων, έκανε ένα σουτ, ωστόσο η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της Αμπερντίν και δεν έγινε γκολ

Αυτή ήταν και η κορυφαία στιγμή στο πρώτο μέρος, σε ένα 45λεπτό το οποίο δεν είχε ιδιαίτερες συγκινήσεις, με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή, αλλά να μην μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες μπροστά από την πολυπρόσωπη άμυνα της Αμπερντίν.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Σκωτσέζοι κατάφεραν να «ανοίξουν» το σκορ, όταν στο 49ο λεπτό ο ΜακΚένζι έκανε μια σέντρα από την αριστερή πλευρά

Σέντρα του ΜακΚένζι από τ’ αριστερά, η μπάλα έφτασε στον αφύλακτο Σκοπιανό φορ που εκτέλεσε τον Κοτάρσκι εξ επαφής κάνοντας το 1-0.

To άρθρο Αμπερντίν – ΠΑΟΚ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .