Άρσεναλ - Ολυμπιακός 0-1 LIVE: Κόκκινη κάρτα και κλάματα από τον Μπα!

19:31 18/3/2021 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Άρσεναλ στο Λονδίνο για τον αγώνα ρεβάνς του 3-1 στο “Καραϊσκάκης” στη φάση των “16” του Europa League.

Οι Πειραιώτες ψάχνουν πλέον ένα… θαύμα μετά το πρώτο παιχνίδι, αφού θα πρέπει να πετύχουν οπωσδήποτε τρία γκολ για να ανατρέψουν την κατάσταση και να προκριθούν στα ημιτελικά. Η περσινή νίκη τους στο

“Emirates” όμως, έχει δείξει το… δρόμο και δίνει ελπίδες στους οπαδούς τους.

Παρακολουθήστε LIVE το Άρσεναλ – Ολυμπιακός από το Newsit.gr

Ο Ολυμπιακός “πάλεψε” μέχρι τέλους το πρώτο παιχνίδι με την Άρσεναλ στο “Καραϊσκάκης” και αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα. Οι Πειραιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ από ολέθριο λάθος του Σα, αλλά ισοφάρισαν και έχασαν ευκαιρίες για ολική ανατροπή. Δύο γκολ (το ένα με φωνές για φάουλ) των Λονδρέζων στα τελευταία λεπτά του αγώνα όμως, έφεραν το τελικό 3-1 υπέρ τους, στο πρώτο ματς για τους “16” του Europa League.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς χρειάζεται πλέον νίκη με 3-0 για να “κλέψει” την πρόκριση από την Άρσεναλ, ενώ με σκορ 3-1 υπέρ του, το ματς θα οδηγηθεί σε παράταση.

To άρθρο Άρσεναλ - Ολυμπιακός 0-1 LIVE: Κόκκινη κάρτα και κλάματα από τον Μπα! δημοσιεύτηκε στο NewsIT .