23:52 4/4/2023 - Πηγή: NewsIt

Η Φράιμπουργκ πέρασε από την έδρα της Μπάγερν Μονάχου, επικρατώντας με ανατροπή (2-1) και παίρνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας. Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων το γκολ που έδωσε το “εισιτήριο” στους φιλοξενούμενους.

Η Φράιμπουργκ έκανε το μεγάλο «μπαμ» στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας, αποκλείοντας την Μπάγερν μέσα στο Μόναχο με 2-1.

Στο πρώτο του ματς στο πάγκο των Βαυαρών ο Τόμας Τούχελ οδήγησε την ομάδα του σε νίκη-τίτλου επί της Ντόρτμουντ στην «Αλιάνζ

Αρένα» (4-2), ωστόσο, η εμπειρία του εμπειρία ήταν… τραυματική.

Η Μπάγερν προηγήθηκε με τον Ουπαμεκανό στο 19΄, αλλά ισοφαρίστηκε γρήγορα από τον Χόφλερ στο 27΄. Κι ενώ όλα έδειχναν… παράταση στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χόλερ με πέναλτι έστειλε την Φράιμπουργκ στους «4» του Κυπέλλου.

To άρθρο Μπάγερν Μονάχου – Φράιμπουργκ 1-2: Αποκλεισμός για τους Βαυαρούς στο Κύπελλο Γερμανίας με πέναλτι στη λήξη δημοσιεύτηκε στο NewsIT .