Η Άστον Βίλα «ξέρανε» τη Γουλβς και ο Ποντένσε «ξέσπασε» στο χορτάρι (videos)

17:37 12/12/2020 - Πηγή: NewsIt

Αν και δεν ήταν καλύτερη της Γουλβς, η Άστον Βίλα πήρε το «διπλό» με γκολ στις καθυστερήσεις.  «Τρελάθηκε» στο φινάλε ο Ποντένσε, που… ξέσπασε στο χορτάρι.

«Χτύπησε» στις καθυστερήσεις! Η Άστον Βίλα πήρε σπουδαίο «διπλό» στο «Μολινό», από τη Γουλβς (1-0), στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Premier League, σκοράροντας στο 4ο λεπτό του έξτρα

χρόνου.

Το ματς κρίθηκε από το εύστοχο πέναλτι του Ελ Γκαζί. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε ο Μουτίνιο για τους γηπεδούχους, ενώ στο 85ο λεπτό είχε δει την κόκκινη κάρτα και ο Ντάγκλας Λουίζ για τους «χωριάτες».

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Ντάνιελ Ποντένσε, αγωνίστηκε σε ολόκληρη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Ο Πορτογάλος είχε καλή παρουσία, αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του. Μάλιστα, σε μια από τις τελευταίες στιγμές του matw, αντέδρασε… υπερβολικά, χτυπώντας το έδαφος, μετά από επιθετικό φάουλ που έκανε.

To άρθρο Η Άστον Βίλα «ξέρανε» τη Γουλβς και ο Ποντένσε «ξέσπασε» στο χορτάρι (videos) δημοσιεύτηκε στο NewsIT .