01:44 15/3/2024 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός “σάρωσε” με 6-1 τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στην παράταση της ρεβάνς των “16” του Conference League και έφθασε σε μία ιστορική ανατροπή του 4-1 του πρώτου αγώνα, πανηγυρίζοντας την πρόκριση στα προημιτελικά.

Η “τριάδα” Ποντένσε, Φορτούνης και Ελ Κααμπί πήρε τον Ολυμπιακό στις πλάτες της και με ένα γκολ ο καθένας στο πρώτο ημίχρονο έφεραν το ματς στα ίσια από νωρίς. Ακολούθησε μία νέα

γκολάρα με “ψαλιδάκι” από τον Ελ Κααμπί για να στείλει το ματς στην παράταση, μετά τη μείωση του σκορ της Μακάμπι Τελ Αβίβ, και εκεί ο ολοκληρώθηκε ο θρίαμβος.

Με γκολ από Γιόβετιτς και Ελ Αραμπί, οι Πειραιώτες έφθασαν σε ένα απίστευτο 6-1 στο Conference League και “τρέλαναν” τους οπαδούς τους σε όλη την Ελλάδα.