Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ Μαδρίτης: Τα δυο γκολ του Μπερνάρντο Σίλβα

22:56 17/5/2023 - Πηγή: NewsIt

Ο Μπερνάρντο Σίλβα έχει πετύχει δυο γκολ από το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης, με την Μάντσεστερ Σίτι να παίρνει τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Champions League.

Συγκεκριμένα ο Μπερνάρντο Σίλβα μετά από πολύ ωραία πάσα του Κέβιν Ντε Μπρόινε, έκανε ένα δυνατό πλασέ κάνοντας το 1-0 στο 23ο λεπτό του πρώτου μέρους.

Στο 37΄ο Πορτογάλος ποδοσφαιριστής, αυτή τη φορά με κεφαλιά, διπλασίασε το προβάδισμα της Μάντσεστερ Σίτι βάζοντας ένα τεράστιο εμπόδιο στην Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία έχει να ανέβει ένα βουνό για να μπορέσει να ανατρέψει το 2-0 του ημιχρόνου.

Το γκολ για το 1-0 στο Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ Μαδρίτης

Το γκολ για το 2-0 στο Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ Μαδρίτης

To άρθρο Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ Μαδρίτης: Τα δυο γκολ του Μπερνάρντο Σίλβα δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ Μαδρίτης, Μπερνάρντο Σίλβα,mantsester siti - real madritis, bernarnto silva