09:52 30/10/2023 - Πηγή: NewsIt

Το πρώτο αρνητικό αποτέλεσμα της σεζόν ήρθε πολύ νωρίς και μέσα στην έδρα τους. Οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν με 110-127 από τους Ατλάντα Χοκς στο «Fiserv Forum», με τον Γιάννη Αντετοκούμνμπο να το… προσπαθεί μόνος του.

Βαριά εντός έδρας ήττα γνώρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς από τους Ατλάντα Χοκς (127-110), με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι «διπλός», αλλά… μόνος.

Οι Ατλάντα Χοκς είχαν οκτώ παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, περιόρισαν τον Ντέμιαν Λίλαρντ στους 6 πόντους και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη μέσα στο Μιλγουόκι,

σημειώνοντας την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο Λίλαρντ, ο οποίος σημείωσε 39 πόντους στο ντεμπούτο του με τους Μπακς την Πέμπτη, δεν κατάφερε να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο καθώς έχασε και τα επτά σουτ που επιχείρησε ενώ είχε και έξι από τα εννέα λάθη της ομάδας.

Σταθερός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που είχε 26 πόντους (9/13 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 8/10 βολές), 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 29 λεπτά συμμετοχής.

Παράλληλα, ο Μαλίκ Μπίσλι πέτυχε 18 πόντους, ενώ 13 πόντους πρόσθεσε ο Μπρουκ Λόπεζ για τα «ελάφια», που αγωνίστηκαν χωρίς τον Κρις Μίντλετον.

Για τους Χοκς, πρώτος σκόρερ ήταν ο Τρέι Γιανγκ με 20 πόντους αλλά 5/14 σουτ ενώ 17 πόντους είχε ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μαϊάμι Χιτ (ξημερώματα Τρίτης στις 02:00).

To άρθρο Μιλγουόκι Μπακς Μπακς – Ατλάντα Χοκς 110-127: Πρώτη φετινή ήττα για Γιάννη Αντετοκούνμπο δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Μιλγουόκι Μπακς Μπακς – Ατλάντα Χοκς 110-127, Πρώτη, Γιάννη Αντετοκούνμπο,milgouoki baks baks – atlanta choks 110-127, proti, gianni antetokounbo