Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε στις καθυστερήσεις και η Ίντερ Μαϊάμι απέφυγε την ήττα

09:44 26/2/2024 - Πηγή: NewsIt

Το πρώτο γκολ του Λιονέλ Μέσι στη νέα σεζόν του MLS κατάφερε να “σώσει” την Ίντερ Μαϊάμι από την ήττα. Το γκολ του Αργεντινού στο 90+2′ διαμορφώσει το 1-1 στην έδρα των Λος Άντζελες Γκάλαξι.

Η Ιντερ Μαϊάμι βρήκε

τη λύση από τον Λιονέλ Μέσι και απέφυγε την ήττα στο Λος Αντζελες στην έδρα των Γκάλαξι (1-1), για την 1η αγωνιστική του MLS. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 75′ με τον Γιόβελιτς και είχαν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά στις καθυστερήσεις ο Αργεντινός σούπερ σταρ είπε την τελευταία λέξη.

Το τέρμα είχε… μπλαουγκράνα απόχρωση, αφού ο Λιονέλ Μέσι πήρε ασίστ από τον Ζόρντι Αλμπα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 90+2′. Να σημειωθεί πως η ομάδα του Λος Αντζελες έμεινε με δέκα παίκτες στο 88′, λόγω αποβολής του Ντελγάδο με δεύτερη κίτρινη.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Bleacher Report Football (@brfootball)

To άρθρο Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε στις καθυστερήσεις και η Ίντερ Μαϊάμι απέφυγε την ήττα δημοσιεύτηκε στο NewsIT .