Ο Σέρτζιο Κονσεϊσάο πανηγύρισε έξαλλα το γκολ του γιου του με την Πόρτο

22:42 2/12/2023 - Πηγή: NewsIt

Ο γιος του Σέρτζιο Κονσεϊσάο έβαλε το “κερασάκι στην τούρτα” στη νίκη της Πόρτο στην έδρα της Φαλικάο (3-0), “αναγκάζοντας” τον πατέρα του να πανηγυρίσει για το γκολ που πέτυχε στο φινάλε του αγώνα.

Τρία λεπτά πριν από το 90΄ ο γιος του προπονητή της Πόρτο, Σέρτζιο Κονσεϊσάο, Φρανσίσκο, διαμόρφωσε το τελικό 3-0 υπέρ των “δράκων”, κάνοντας τον πατέρα του να πανηγυρίσει έξαλλα.

Να αναφέρουμε ότι ο Φρανσίσκο Κονσεϊσάο είχε περάσει ως αλλαγή στο 77ο λεπτό αντί του Εβανίλσον. Με τη νίκη αυτή, η Πόρτο “έπιασε” στην κορυφή της Primeira Liga τις Μπενφίκα και Σπόρτινγκ Λισαβόνας που, όμως, έχουν από ένα ματς λιγότερο.

To άρθρο Ο Σέρτζιο Κονσεϊσάο πανηγύρισε έξαλλα το γκολ του γιου του με την Πόρτο δημοσιεύτηκε στο NewsIT .