Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης έκανε ασίστ «μισό γκολ» για την Ανκαραγκουτσου στην Τουρκία

15:03 24/2/2024 - Πηγή: NewsIt

Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης είχε μία ασίστ “μισό” γκολ στον αγώνα της Ανκαραγκουτσού στην έδρα της Καϊσέρισπορ, αλλά η ομάδα του “κατέρρευσε” στο δεύτερο ημίχρονο και γνώρισε την ήττα με 3-2 στην Τουρκία.

Ξεκινώντας στο ματς ως βασικός, ο Χατζηγιοβάνης έβγαλε τον Μπεκίρογλου σε κενή εστία για το 2-0 της Ανκαραγκουτσού κόντρα στην Καϊσέρισπορ, αλλά δεν κατάφερε να πανηγυρίσει στο τέλος για την ομάδα του στη Superlig της Τουρκίας.

Η ομάδα της Καισαρεία αντέδρασε στη συνέχεια και αφού

ισοφάρισε νωρίς το ματς, βρήκε και ένα τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις για να ρίξει στο καναβάτσο την ομάδα του διεθνούς Έλληνα εξτρέμ.

Goal: Erkan Bekiroğlu |

Kayserispor 0-2 Ankaragücü |

Chatzig­iovanis ! pic.twitter.com/1BOzkimT5A

Heaven Football (@heavenfootball_) February 24, 2024

Ο Χατζηγιοβάνης έγινε πάντως αλλαγή στο 66′, λίγο μετά την ισοφάριση του αγώνα.

To άρθρο Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης έκανε ασίστ «μισό γκολ» για την Ανκαραγκουτσου στην Τουρκία δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Τάσος Χατζηγιοβάνης, Ανκαραγκουτσου, Τουρκία,tasos chatzigiovanis, ankaragkoutsou, tourkia