Ο Βαγγέλης Παυλίδης νίκησε τον Βέλλιο και έγραψε ιστορία

20:07 24/9/2023 - Πηγή: NewsIt

Η Αλκμάαρ του Βαγγέλη Παυλίδη επικράτησε της Τσβόλε του Απόστολου Βέλλιου με 3-0, με τον πρώτο να σκοράρει και πάλι και να γράφει ιστορία.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης δεν σταματάει να βρίσκει δίχτυα. Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός σκόραρε στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης της Άλκμααρ στην έδρα της Τσβόλε και διαμόρφωσε το τελικό 3-0 της ομάδας του.

Για τους γηπεδούχους ο Απόστολος Βέλλιος πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 64ο λεπτό, δίχως να καταφέρει να σκοράρει.

Μετά την απρόσμενη ήττα στο Conference από τη Ζρίνσκι η Αλκμάαρ έκανε το 5/5 στο ολλανδικό πρωτάθλημα,

συνεχίζοντας ακλόνητη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Pavlidis pic.twitter.com/CbpglS92Cj

— GonçaloDias17 (@goncalo_diass17) September 24, 2023

Ο Βαγγέλης Παυλίδης έγραψε ιστορία καθώς έγινε ο δεύτερος ποδοσφαιριστής της Αλκμάαρ που έχει σκοράρει και στις πέντε πρώτες αγωνιστικές της Eredivisie μετά τον Τζον Μέτγκοντ τη σεζόν 1977-78.

To άρθρο Ο Βαγγέλης Παυλίδης νίκησε τον Βέλλιο και έγραψε ιστορία δημοσιεύτηκε στο NewsIT .