21:55 9/4/2023 - Πηγή: NewsIt

Ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί τον Ολυμπιακό στο σπουδαίο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League 1 και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με μεγάλο προβάδισμα του “τριφυλλιού”.

Από το λάθος του Παπασταθόπουλου στο 28′, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σπόραρ, αλλά στη συνέχεια βρήκε και δεύτερο γκολ με τη… βοήθεια ξανά των Πειραιωτών.

Στο 35′ και μετά από κόρνερ, ο Ελ Αραμπί βρήκε τελευταίος την μπάλα και την έστειλε κατά λάθος στην εστία του Πασχαλάκη, για το 2-0 του “τριφυλλιού”, στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι.

Το 2-0 του Παναθηναϊκού με το αυτογκόλ του Ελ Αραμπί

To άρθρο Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Το αυτογκόλ του Ελ Αραμπί για το 2-0 του «τριφυλλιού» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί, 2-0,panathinaikos – olybiakos, el arabi, 2-0