Basket League: Περίπατο με 100άρα ο Ολυμπιακός κόντρα στον Ιωνικό – Δείτε τα highlights

Την 15η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες του στη φετινή Basket League πέτυχε ο Ολυμπιακός, ο οποίος δεν συνάντησε καμία δυσκολία απέναντι στον Ιωνικό όπως δείχνει και το τελικό 100-68, επιβεβαιώνοντας ότι είναι σε εξαιρετική κατάσταση λίγες μέρες πριν αρχίσει το Final-8 του κυπέλλου Ελλάδας (16-19/2). Αυτό που ήθελε ο Γιώργος Μπαρτζώκας ήταν να δει τους παίκτες του να αντιμετωπίζουν με απόλυτη
σοβαρότητα το παιχνίδι και έτσι έγινε, αφού το σκορ ήταν 9-0 στο 3′, 25-6 στο 8′ και 27-9 στο τέλος της πρώτης περιόδου, με τους Βεζένκοβ, Κάνααν, Φαλ και Γουόκαπ να έχουν αναλάβει το σκοράρισμα. Από εκεί και πέρα, στη δεύτερη περίοδο ανέλαβε να προσφέρει επιθετικά και ο Μπλακ, με τον Ολυμπιακό να είναι στο +28 (40-12) στο 16′, διαφορά που παρέμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όταν το σκορ ήταν 48-20. Με τους Παπανικολάου και Μπολομπόι να αναλαμβάνουν δράση στην τρίτη περίοδο η διαφορά ξεπέρασε και τους 30 πόντους κάποιους στιγμή, αφού οι ερυθρόλευκοι ήταν […]