Eurocup: Ήττα για τον Άρη από τη Λιετκαμπέλις στη Λιθουανία

Η 2η αγωνιστική των ομίλων του Eurocup έφερε και τη 2η ήττα για τον Άρη που παραδοσιακά δεν τα πάει καθόλου καλά στη Λιθουανία και αυτό αποδείχθηκε και στον αγώνα με τη Λιετκαμπέλις, η οποία τον νίκησε με 84-74. Οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ στα πρώτα λεπτά, όπως δείχνει και το 9-9 στο 3′, αλλά στη συνέχεια οι Λιθουανοί έκαναν σερί 11-0 και ξέφυγαν, με τους Κίτρινους όμως να απαντούν και με επιμέρους σκορ 5-11 να μειώνουν στο -3 (23-20) με το τέλος
της πρώτης περιόδου. Με τον Χάρελ να παίρνει πρωτοβουλίες οι Θεσσαλονικείς πέρασαν και μπροστά (25-26) στο 12′ αλλά στη συνέχεια έκαναν αρκετά λάθη και έχασαν και τον Μπούλπεργκς λόγω τραυματισμού, με τους γηπεδούχους να περνάνε μπροστά στο σκορ και να βρίσκονται στο +7 (43-36) στο τέλος του ημιχρόνου. Τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά για τον Άρη αλλά στην τρίτη περίοδο με τους Τολιόπουλο και Ντε Σόουζα να σκοράρουν κατάφερε να παραμείνει κοντά στο σκορ, όπως […]
Eurocup, Ήττα, Άρη, Λιετκαμπέλις, Λιθουανία,Eurocup, itta, ari, lietkabelis, lithouania