Euroleague – Παναθηναϊκός: Έχει το τρίτο χειρότερο ρεκόρ – «Πάθαμε μπλακ άουτ», είπε ο Ματέους Πονίτκα

Ο Παναθηναϊκός υπέστη 13η ήττα του σε 20 αγωνιστικές της Euroleague καθώς «λύγισε» στο τέλος στην έδρα της Βίρτους Μπολόνια κι έχασε με 74-64. Το ρεκόρ 7-13 της ομάδας του Ντέγιαν Ράντονιτς είναι το 3 χειρότερο στη διοργάνωση μετά από εκείνα της ουραγού Άλμπα Βερολίνου (6-14) και των Αρμάνι Μιλάνο, Βιλερμπάν (6-13) που παίζουν απόψε. «Συγχαρητήρια στην Βίρτους για τη νίκη. Στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν παίξαμε καλή άμυνα, αλλά στη συνέχεια
βελτιώθηκε και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά καλή και πήραμε το μομέντουμ», τόνισε ο Ράντονιτς μετά το ματς και συμπλήρωσε: «Αστοχήσαμε ωστόσο σε κάποια καλά σουτ αλλά είχαμε την ευκαιρία στο τέλος να νικήσουμε. Όμως κάναμε κάποια λάθη σε άμυνα και επίθεση ενώ ήταν πολύ σημαντικό που χάσαμε τον Γουόλτερς σε κρίσιμο σημείο του αγώνα». Από τη μεριά του ο Ματέους Πονίτκα, μιλώντας στην κάμερα της Nova, είπε: «Ουσιαστικά σταματήσαμε να παίζουμε. Αποκτήσαμε το μομέντουμ στο ματς, αλλά μετά πάθαμε μπλακ άουτ. Κάναμε λάθη τα οποία και πρέπει να […]