NBA: Να ‘τοι οι πρωταθλητές – Επέστρεψε ο Γιάννης και οι Μπακς έκαναν περίπατο επί των Νετς

Έχοντας αφήσει πίσω του την ίωση που τον κράτησε εκτός από το ματς με τους Τορόντο Ράπτορς, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επανεμφανίστηκε στο ματς των Μιλγουόκι Μπακς με τους Μπρούκλιν Νετς στο «Barclays Center». Κι αυτό που αναμενόταν ως το πιο σημαντικό παιχνίδι της ανατολικής περιφέρειας του NBA έγινε… περίπατος για τους πρωταθλητές που νίκησαν με 121-109. Ο Έλληνας σούπερ σταρ ολοκλήρωσε το ματς με 31 πόντους σε 27 λεπτά
συμμετοχής. Είχε 11/17 σουτ (2/5 τρίποντα) και 7/10 βολές. Μάζεψε επτά ριμπάουντ, μοίρασε εννιά ασίστ. Ο «Greek Freak» πρέπει να είχε κυκλωμένη την ημερομηνία στο ημερολόγιό του και την ιδιαίτερη αναμέτρηση με τον Κέβιν Ντουράντ και τους αστέρες των Νετς, ιδίως τον Τζέιμς Χάρντεν με τον οποίον ουκ ολίγες φορές έχει ανταλλάξει αιχμηρές κουβέντες στο παρελθόν. Άλλωστε, οι δύο ομάδες θεωρούνται τα φαβορί για να φτάσουν στους τελικούς του NBA από την Ανατολή. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μπήκε ορεξάτος στο ματς. Στην πρώτη περίοδο που έληξε με 29-21 υπέρ των «ελαφιών» πέτυχε […]
NBA, ‘τοι, – Επέστρεψε, Γιάννης, Μπακς, Νετς,NBA, ‘toi, – epestrepse, giannis, baks, nets