NBA: Οι Μπακς «καθάρισαν» τους πρωταθλητές Γουόριορς με 128-111 – Νέο ρεκόρ από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο

Οι Μιλγουόκι Μπακς μετά το… ατύχημα κόντρα στους Χιούστον Ρόκετς (ήττα με 97-92) επέστρεψαν στις νίκες. Επιβλήθηκαν με 128-111 των πρωταθλητών Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς εντός έδρας στο «Fiserv Forum» και βελτίωσαν το ρεκόρ τους στο NBA σε 20-7. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για ακόμη μια φορά ο κορυφαίος της ομάδας του με 30 πόντους σε 30 λεπτά συμμετοχής (9/26 σουτ, 1/6 τρίποντα, 11/17 ελεύθερες βολές, 12 ριμπάουντ, πέντε ασίστ, ένα κλέψιμο κι ένα μπλοκ). Άξιοι συμπαραστάτες του οι Μπόμπι Πόρτις (25
π., 11 ριμπάουντ), Κρις Μίντλετον (20 π.) και Γκρέισον Άλεν (16 π. με 100% ευστοχία σε σουτ και βολές). Οι Μιλγουόκι Μπακς άρχισαν νωθρά το ματς επιτρέποντας στους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς να «τρέξουν» σερί 7-0. Πάλεψαν, όμως, και δεν άφησαν το ματς να τους ξεφύγει από νωρίς. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πήρε την ομάδα στην πλάτη του και πέτυχε επτά πόντους καθώς το σκορ ήταν 13-11 εναντίον τους σε 6′ και 47” να απομένει για την πρώτη περίοδο. Στα επόμενα […]
NBA, Μπακς, Γουόριορς, 128-111 – Νέο, Γιάννη Αντετοκούνμπο,NBA, baks, gouoriors, 128-111 – neo, gianni antetokounbo