Premier League: Στην κορυφή η Μάντσεστερ Σίτι με 5άρα στη Λούτον

Στην κορυφή της Premier League, στο +2 από τις Άρσεναλ και Λίβερπουλ που έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ανέβηκε η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία υποδέχθηκε τη Λούτον και δεν δυσκολεύτηκε καθόλου όπως δείχνει και το 5-1 με το οποίο επικράτησε. Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα αφού με αυτογκόλ του Χασιόκα έγινε το 1-0 μόλις στο 2ο λεπτό, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο, όμως, το ένα γκολ διαδεχόταν το άλλο… Στο 64′ ο Κόβατσιτς έκανε το 2-0 για τη Σίτι και στο 76′ ήρθε και το 3-0 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χάαλαντ, με τη Λούτον να προσπαθεί να αντιδράσει και να μειώνει σε 3-1 στο 81′ με τον Μπάρκλεϊ. Γκολ που μάλλον… εκνεύρισε την ομάδα του Μάντσεστερ, με αποτέλεσμα να πετύχει άλλα δύο στα τελευταία λεπτά. Στο 87′ ο Ντοκού έκανε το 4-1 και στο 93′ ο Γκβάρντιολ διαμόρφωσε το τελικό 5-1, με τη Μάντσεστερ […]
Premier League, Μάντσεστερ Σίτι, 5άρα, Λούτον,Premier League, mantsester siti, 5ara, louton