Super League: Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό με 3άρα στον Παναιτωλικό

Μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες υποδεχόμενος τον Παναιτωλικό, τον οποίο νίκησε με 3-1. Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι και το σκορ ήταν ήδη 2-0 από το… 4ο λεπτό, με τους Αγρινιώτες να αντιδρούν, να έχουν δοκάρι και να μειώνουν στο πρώτο ημίχρονο, για να εξασφαλίσουν τελικά το τρίποντο οι γηπεδούχοι στην επανάληψη με τον Ροντρίγκες. Έτσι, οι Πειραιώτες συνεχίζουν την πορεία τους
προς την κατάκτηση και του φετινού πρωταθλήματος. Αν ζητούσαν από τον Πέδρο Μαρτίνς να γράψει το σενάριο του αγώνα, κατά πάσα πιθανότητα θα το ξεκινούσε ζητώντας γρήγορο γκολ. Το γεγονός, επομένως, ότι η ομάδα του έβαλε όχι ένα αλλά δύο γρήγορα γκολ, ξεπερνούσε και τις προσδοκίες του Πορτογάλου προπονητή. Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Βαλμπουενά από κοντά μετά την απόκρουση του Ανέστη σε κεφαλιά του Ελ Αραμπί, για να έρθει αμέσως μετά, στο 4′, το 2-0 με τον Ροντρίγκες, σε μια φάση στην […]