Super League: Σώθηκε ο Ατρόμητος νικώντας στο 91′ τον Βόλο

Μπορεί το φετινό πρωτάθλημα να άρχισε πολύ άσχημα για τον Ατρόμητο, ο οποίος είχε κολλήσει στην τελευταία θέση και δεν έλεγε να ξεκολλήσει, αλλά τελικά τα πράγματα έφτιαξαν. Και έφτιαξαν τόσο πολύ ώστε μία αγωνιστική πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας η ομάδα του Περιστερίου βασικά να πανηγυρίζει την παραμονή της, νικώντας με 2-1 τον αδιάφορο βαθμολογικά Βόλο και έχοντας για λυτρωτή τον Κουλούρη στο 91ο λεπτό. Το παιχνίδι απέκτησε καλό ρυθμό από τα πρώτα λεπτά, με τους γηπεδούχους να είναι πιο
επιθετικοί και να απειλούν στο 9′ με το σουτ του Τζοβάρα που απέκρουσε ο Παπαδόπουλος και στο 12′ με τον Κουλούρη αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων αντέδρασε και πάλι σωστά. Οι Θεσσαλοί, από την πλευρά τους, έγιναν για πρώτη φορά επικίνδυνοι στο 19′ με την προβολή του Γκιουλέν που έφυγε ελάχιστα άουτ, για να ακολουθήσει στο 23′ το δοκάρι για τους Περιστεριώτες με τον Ντένιτς, μετά τη συνεργασία του με τον Κουλούρη. Ήταν η καλύτερη ευκαιρία του Ατρόμητου, […]
Super League, Σώθηκε, Ατρόμητος, 91′, Βόλο,Super League, sothike, atromitos, 91′, volo