ΑΕΚ – Άρης 1-0: Στο -1 με Βίντα

Το γκολ του Βίντα στο 59ο λεπτό ήταν αρκετό στην ΑΕΚ για να νικήσει τον Άρη με 1-0 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, με την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα, η οποία είχε δοκάρι και ευκαιρίες για πιο άνετο σκορ, να ανεβαίνει στους 30 βαθμούς και να είναι στο -1 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό στο τέλος του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν
να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους και να τους βάλουν πολύ δύσκολα από νωρίς αλλά ο Οντουμπάτζο στο 6′, μετά την ωραία μπαλιά του Φαμπιάνο, δεν τελείωσε καλά τη φάση υπό την πίεση του Γκατσίνοβιτς, με την Ένωση να ανεβαίνει μετά το πρώτο 10λεπτο και να έχει την πρώτη μεγάλη -και διπλή- ευκαιρία στο 19′, όταν ο Τσούμπερ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το λάθος γύρισμα του Σουλεϊμάνοφ και στην εξέλιξη της φάσης ο Μπράμπετς δεν επέτρεψε στον Πινέδα να ανοίξει το σκορ. Όπως και να έχει, ήταν μια φάση που ζέστανε την OPAP Arena, […]