Ατρόμητος – Κηφισιά 3-0: Στο κυνήγι της 6άδας με εύκολη νίκη

Με τον Γιουμπιτάνα να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο και τους Κουέν και Βέργο να βρίσκουν δίχτυα στο δεύτερο ο Ατρόμητος καθάρισε με 3-0 την Κηφισιά στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League και συνεχίζει να κυνηγάει την 6άδα, από την οποία είναι στο -4. Οι γηπεδούχοι ήταν ούτως ή άλλως το φαβορί και μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, έχοντας την πρώτη τους προσπάθεια στο 4′ με το σουτ του Αντζιέλσκι που μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος και την πρώτη ευκαιρία στο 7′ με το πλασέ του Βαλένσια
που απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων. Δύο φάσεις που ήταν ουσιαστικά η προειδοποίηση για το γκολ που ερχόταν και το οποίο μπήκε άμεσα: Στο 8′ Βαλένσια έκανε το γύρισμα μετά το τακουνάκι του Αντζιέλσκι και ο Γιουμπιτάνα εκτέλεσε για το 1-0. Ένα γκολ στο οποίο προσπάθησε να απαντήσει η Κηφισιά στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου, διάστημα στο οποίο έγινε απειλητική στο 34′ με το σουτ του Ματέους Σάντος που […]