Έκανε την έκπληξη ο Άρης μέσα στο ΟΑΚΑ: Έσπασε το αήττητο του Παναθηναϊκού με ηγέτη Τολιόπουλο

Ο Άρης οδήγησε τον ελλιπέστατο Παναθηναϊκό (εκτός με προβλήματα τραυματισμών οι Λεσόρ, Ερνανγκόμεθ, Παπαπέτρου) στα… όριά του, προηγήθηκε και με 19 (!) πόντους στο ΟΑΚΑ (10-29 στο 11’) και στο φινάλε ήταν τρομερά ψύχραιμος, πανηγυρίζοντας μία τεράστια νίκη με 73-70, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Basket League, βάζοντας
τέλος στο αήττητο των «πράσινων». Ο Βασίλης Τολιόπουλος (12π.) με τρία τρίποντα στην τελευταία περίοδο «εκτέλεσε» τον Παναθηναϊκό, έχοντας πάρει βοήθειες στα τρία πρώτα δεκάλεπτα απ’ τους Σταρκ (14π.) και Χάρελ (10π.) που οδήγησαν την επίθεση του Άρη. Απίστευτα άστοχος στην επίθεση ο Παναθηναϊκός που είδε όλα τα ατού του να βρίσκονται σε κάκιστη βραδιά, μετρώντας την 3η ήττα του στα τελευταία 5 ματς σε πρωτάθλημα και Euroleague. Τα δεκάλεπτα: 10-25, 34-39, 57-51, 70-73 Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι και συγκεντρωμένοι από το πρώτο δεκάλεπτο, απέναντι σε έναν Παναθηναϊκό που… πελαγοδρομούσε επιθετικά και ήταν πάρα πολύ άστοχος και μπλοκαρισμένος στην επίθεση (10 πόντοι στην πρώτη περίοδο). Ο Άρης συνέχισε να ανεβάζει προοδευτικά […]
Έκανε, Άρης, ΟΑΚΑ, Έσπασε, Παναθηναϊκού, Τολιόπουλο,ekane, aris, oaka, espase, panathinaikou, toliopoulo