Γιώργος Μασούρας: Με γκολάρα μπήκε στο top-20 των σκόρερ του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Κηφισιά για τη 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι μπροστά με 2-1, με τον Γιώργο Μασούρα να ανοίγει το σκορ με τρομερό σουτ και να φτάνει τα 55 γκολ με τα ερυθρόλευκα, μπαίνοντας έτσι στο top-20 της σχετικής λίστας του συλλόγου. Οι Ερυθρόλευκοι θέλουν οπωσδήποτε να επιστρέψουν στις
νίκες ώστε να μη χάσουν κι άλλο έδαφος στο πρωτάθλημα και μπήκαν καλά στο παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ στο 11ο λεπτό. Ένα πολύ ωραίο γκολ από τον Μασούρα, ο οποίος με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας. Έγινε έγινε, λοιπόν, το 0-1, με τον διεθνή μεσοεπιθετικό να φτάνει τα 55 γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού και να μπαίνει έτσι στο top-20 της σχετικής λίστας. Τα 43 εξ αυτών είναι στο πρωτάθλημα, τα 8 σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις και τα άλλα 4 σε ματς κυπέλλου, με τις συμμετοχές του να είναι 239 μέχρι στιγμής.