Η βαριά ήττα των Μπακς από τους Ράπτορς με 130-111, ώθησε τον Giannis να στείλει μηνύματα – «Πρέπει να είμαστε ξεκάθαροι στο τι θέλουμε να κάνουμε»

Οι Μιλγουόκι Μπακς επέστρεψαν στο παρκέ και ηττήθηκαν με 130-111 στην έδρα των Τορόντο Ράπτορς. Έπειτα από τέσσερα ματς το πρωτάθλημα του NBA έχουν ρεκόρ 2-2. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κινήθηκε στη γενικότερη μετριότητα της ομάδας του. Σε σχεδόν 28 λεπτά συμμετοχής ο «Greek Freak» πέτυχε 16 πόντους (5/11 σουτ, 6/9 ελεύθερες βολές), μάζεψε τέσσερα ριμπάουντ, είχε δύο ασίστ κι ένα κλέψιμο. Σε ματς που οι Μπακς ποτέ δεν προηγήθηκαν και κυνηγούσαν στο σκορ, ο έτερος σταρ
των «ελαφιών» Ντέιμιαν Λίλαρντ πρόσθεσε 15 πόντους. Για τέσσερα λεπτά αγωνίστηκε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο χωρίς να σκοράρει. Από τη μεριά των Τορόντο Ράπτορς, ξεχώρισαν ο Πασκάλ Σιάκαμ με 26 πόντους, ο Ντένις Σρέντερ με 24 κι ο Σκότι Μπαρνς με 21, καθώς πέντε παίκτες τους ολοκλήρωσαν το ματς με διψήφιο αριθμό πόντων στο δρόμο προς τη δεύτερη νίκη τους σε πέντε παιχνίδια. «Μπορούμε να βρούμε δικαιολογίες, αλλά…» «Πρέπει να το παλέψουμε», είπε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μετά το ματς και συνέχισε: «Ναι, μπορούμε να […]
Μπακς, Ράπτορς, 130-111, Giannis, – Πρέπει,baks, raptors, 130-111, Giannis, – prepei