Ιωνικός – Λαμία 2-2: Τον έριξε κατηγορία και παρέμεινε στα «σαλόνια»

Ο Ιωνικός υποδέχθηκε τη Λαμία γνωρίζοντας ότι μόνο με νίκη θα παρέμενε στη Stoiximan Super League και πίστεψε ότι θα τα καταφέρει όταν προηγήθηκε με 2-0 στο 37ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι όμως, οι οποίοι βολεύονταν και με ισοπαλία, δεν πτοήθηκαν και κατάφεραν να το κάνουν 2-2, πανηγυρίζοντας τελικά αυτοί την παραμονή τους στην κατηγορία. Το παιχνίδι άρχισε με τις δύο ομάδες να δείχνουν τη διάθεσή τους να ψάξουν από νωρίς το γκολ,
έχοντας τελικές προσπάθειες από τα πρώτα λεπτά. Η πρώτη ευκαιρία, όμως, ήρθε στο 28′ και ήταν για τους φιλοξενούμενους, με τον Αμπάντα να σεντράρει και τον Μαρτίνεθ να σουτάρει αμέσως για να αποκρούσει τελικά ο Χουτεσιώτης. Δύο λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι… τα πήγαν λίγο καλύτερα, αφού κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Στο 30′ ο Βαλιεριάνος εκτέλεσε κόρνερ και ο Ελευθεριάδης με κεφαλιά έκανε το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Οι οποίοι, εν τω μεταξύ, έγιναν ακόμη πιο έξαλλοι λίγα λεπτά και συγκεκριμένα στο 37′, όταν ο Κάνιας με […]
Ιωνικός – Λαμία 2-2,ionikos – lamia 2-2