Κηφισιά – ΟΦΗ 1-1: Σφράγισαν την πρόκριση με Λουίς Φελίπε οι Κρητικοί

Ο ΟΦΗ είχε το προβάδισμα μετά τη νίκη του με 3-1 στο πρώτο παιχνίδι και τελικά, έστω δύσκολα, κατάφερε να σφραγίσει το εισιτήριο για τους «8» του κυπέλλου Ελλάδας με το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στην Κηφισιά, η οποία προηγήθηκε και είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ. Οι Κρητικοί ήταν το φαβορί για την πρόκριση και ήταν επίσης αυτοί που πατούσαν καλύτερα από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, έχοντας
την πρώτη τους φάση στο 23′ με το δυνατό σουτ του Μπάκιτς που έφυγε λίγο άουτ. Η ομάδα του Πέπε Μελ κυκλοφορούσε τη μπάλα και δεν ένιωθε κάποιο κίνδυνο από τους γηπεδούχους, τουλάχιστον μέχρι το 36ο λεπτό, όταν ο Τετέι έδωσε στον Αντερέγκεν που ήταν αμαρκάριστος στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά έχασε το κοντρόλ και μαζί και την ευκαιρία… Λίγα λεπτά μετά, στο 43′, ο Μπάκιτς προσπάθησε ξανά για τους φιλοξενούμενους αλλά και αυτό το σουτ έφυγε λίγο άουτ, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς γκολ και τον ΟΦΗ να […]