Κηφισιά – ΠΑΣ Γιάννινα 2-3: Πάνε… πακέτο στη Super League 2

Η Κηφισιά υποδέχθηκε τον ΠΑΣ Γιάννινα με τη νίκη να αποτελεί αυτοσκοπό ώστε να έχει ελπίδες παραμονής, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε όμως ηττήθηκε με 2-3 τελικά και υποβιβάζεται μαζί με την ομάδα της Ηπείρου στη Super League 2. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ούτως ή άλλως υποβιβαστεί ήδη, οι γηπεδούχοι όμως είχαν ακόμη ελπίδες και για να τις διατηρήσουν θα έπρεπε να νικήσουν. Το 1-0 στο 26′, επομένως, με ωραία εκτέλεση φάουλ του Νίνη προκάλεσε αισιοδοξία στους νεοφώτιστους αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Στο 36′ οι Ροσέρο και Κόντε συνεργάστηκαν πολύ ωραία και ο πρώτος βγήκε
τετ α τετ και νίκησε τον Νικοπολίδη για το 1-1, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 53′ η Κηφισιά άγγιξε το δεύτερο γκολ με το σουτ του Τεττέι που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, για να ακολουθήσει στο 70′ δεύτερο δοκάρι ξανά σε δυνατό σουτ του Τεττέι! Και εκεί που οι γηπεδούχοι πίεζαν συνεχώς για […]
Κηφισιά – ΠΑΣ Γιάννινα 2-3, Πάνε…, Super League 2,kifisia – pas giannina 2-3, pane…, Super League 2