Λουτσέσκου: Ντροπή αυτό που έγινε στα αποδυτήρια από την ΑΕΚ

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-0 την ΑΕΚ για την 23η αγωνιστική της Super League 1 και μπήκε ξανά στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου όμως να μην είναι ήρεμος μετά το τέλος του αγώνα αλλά εκνευρισμένος με τη διαιτησία και με τους ανθρώπους της Ένωσης, λέγοντας πως αυτά που έγιναν στα αποδυτήρια στο ημίχρονο της αναμέτρησης αποτελούν ντροπή
για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Αναλυτικά όσα είπε στη Nova ο Ρουμάνος τεχνικός των Θεσσαλονικέων αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα… «Είχαμε συγκέντρωση σε κάθε στιγμή, κάθε λεπτομέρεια, τέλειες αντιδράσεις, μαχητικό πνεύμα, και μεγάλη αποφασιστικότητα να πάρουμε το παιχνίδι. Σημαίνει τρεις βαθμούς. Δεν μπορώ όμως να απολαύσω αυτή τη νίκη όσο θα μπορούσα, λόγω αυτού που είδα στο ημίχρονο, αυτόν τον πόλεμο, τόσο μεγάλη πίεση… Αυτό που έγινε στα αποδυτήρια είναι πραγματικά ντροπή. Είχε ως αποτέλεσμα να βγούμε στο γήπεδο και να μας δοθεί ένα φάουλ, απέναντι σε μια ομάδα που είναι πολύ επιθετική. Δεν δίνονται αυτά τα φάουλ και δίνουν […]