ΟΦΗ – Κηφισιά 1-2: Νίκη ελπίδας για τους νεοφώτιστους

Την πρώτη εκτός έδρας νίκη της σεζόν πανηγύρισε η Κηφισιά, η οποία με δύο γκολ του Οζέγκοβιτς επικράτησε του ΟΦΗ, για τον οποίο σκόραρε ο Αποστολάκης, με 2-1 και ανανέωσε τις ελπίδες της για αποφυγή του υποβιβασμού. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από πολύ νωρίς τις διαθέσεις τους αφού στο 3′ είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Τεσέιρα που αστόχησε σε σουτ ανενόχλητος εντός περιοχής, για να ακολουθήσει η αντεπίθεση στο 7ο λεπτό που ολοκληρώθηκε με την ανατροπή του Κρισιούμα
από τον Μπρεσάν. Ανατροπή που έστειλε τον διαιτητή στο σημείο του πέναλτι, από όπου ο Οζέγκοβιτς έκανε το 0-1 στο 10′. Στα επόμενα λεπτά, όπως είναι λογικό, οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και προσπάθησαν να πιέσουν για να φτάσουν στην ισοφάριση, χωρίς όμως να καταφέρνουν να απειλήσουν. Αντιθέτως, η Κηφισιά έγινε επικίνδυνη και στο 18′ με το σουτ του Μενέντες που έφυγε ελάχιστα άουτ, με το 0-1 να μένει ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, κατά τη διάρκεια του οποίου οι Κρητικοί […]
ΟΦΗ – Κηφισιά 1-2, Νίκη,ofi – kifisia 1-2, niki