Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Το χρονικό της οριστικής διακοπής στο ντέρμπι αιωνίων – Όλα όσα έγιναν και θα γίνουν

Το ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό ξεχώριζε στο πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και θα παραμείνει πρώτο θέμα στην αθλητική επικαιρότητα για καιρό ακόμη έπειτα από όσα έγιναν και έφεραν και τη διακοπή στο 50ο λεπτό. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι Πράσινοι ήταν μπροστά με 1-0 χάρη στο γκολ του Βαγιαννίδη, αλλά οι Ερυθρόλευκοι
ισοφάρισαν με την έναρξη της επανάληψης, στο 48′, με το γκολ του Καμαρά. Όλοι, επομένως, περίμεναν να δουν από εκεί και πέρα μια… ντερμπάρα αλλά τελικά είδαν οτιδήποτε άλλο εκτός από ποδόσφαιρο. Στο 50ο λεπτό και ενώ οι πανηγυρισμοί στις εξέδρες για την ισοφάριση δεν είχαν κοπάσει, ο Χουάνκαρ που έκανε ζέσταμα βρέθηκε πεσμένος στο έδαφος. Ο λόγος; Μια κροτίδα που έσκασε σε εκείνο το σημείο. Αυτό υποστήριξε από την πρώτη στιγμή ο Παναθηναϊκός, με την ομάδα να φεύγει για τα αποδυτήρια μόλις έφυγε με φορείο ο Ισπανός αριστερός μπακ. Λίγα λεπτά μετά αποχώρησε και ο Ολυμπιακός, αφού πρώτα ο […]